Tento web využívá soubory cookies. Pro úplnou funkčnost stránek musíte s využitím cookies souhlasit. Souhlas je možné kdykoliv odvolat. Souhlasím

Regionální soutěž první pomoci 2018 s mezinárodní účastíÍ

Vloženo: 12. 04. 2018 00:00:00

     V úterý 27. března pořádala Střední zdravotnická škola Děčín ve spolupráci s děčínským obchodním centrem Pivovar regionální kolo soutěže PP s mezinárodní účastí. Kromě pořádající školy se zúčastnila družstva zdravotnických škol z Dolného Kubína (partnerská škola SZŠ Děčín), Ústí nad Labem, Chomutova, Mostu, Rumburku společně se zdravotnickou školou z Liberce.
     Akce se konala pod záštitou náměstka hejtmana Ústeckého kraje pro oblast školství Mgr. Petra Šmída, Krajské zdravotní, a.s. a České asociace sester.
     Pro žáky byla připravena poranění na 4 stanovištích. Soutěžící poskytovali první pomoc při otevřené zlomenině, zlomenině spodiny lebeční, ošetřovali bodnou ránu a povrchová poranění. Museli také rozpoznat infarkt myokardu, zvládnout kardiopulmonální resuscitaci (KPR) a také si museli poradit při ošetření rozsáhlých popálenin. Letos poprvé bylo pro každé družstvo součástí hodnocení praktické provedení KPR na počítačovém simulátoru, který ihned výkon vyhodnotil a získaný počet bodů se započítával do celkového hodnocení. Stejně jako vloni byl pro soutěžící připraven test základních znalostí PP.  Předvedené výkony posuzovali a nekompromisně hodnotili pracovníci ústecké záchranné služby.
     Celá akce probíhala v prostorech obchodního centra a upoutala díky skvělým hereckým výkonům zraněných (žáků SZŠ Děčín) pozornost mnoha zákazníků. Nejenom laická veřejnost sledovala výkony žáků. Soutěžící přišli přivítat a popřát jim hodně štěstí – zástupce Ústeckého kraje náměstek pro školství Mgr. Petr Šmíd, předseda Výboru pro zdravotnictví zastupitelstva ÚK Bc. Pavel Csonka, vedoucí oddělení organizací a koncepcí odboru školství, mládeže a tělovýchovy ÚK Mgr. Roman Kovář, náměstek primátorky města Děčín Ing. Jiří Anděl. Jménem Střední zdravotnické školy soutěžící přišla přivítat a povzbudit Mgr. Martina Černá, ředitelka školy. Na závěr soutěže přišla soutěžícím jménem Krajské zdravotní, a.s. poblahopřát Mgr. Danuše Tomášková, hlavní sestra děčínské nemocnice. Společně se zástupci Ústeckého kraje a města Děčín předala vítězům hodnotné ceny.

     Velké poděkování za zvládnutí celé akce patří celému organizačnímu týmu ve složení Mgr. Bejvlová, Mgr. Chýlková, Mgr. Miličová, Mgr. Wimmerová a Ing. Zika. Skvěle se zhostili svého úkolu žáci 4. ročníku, oboru zdravotnický asistent (asistenti rozhodčích, pomoc při organizaci), žáci 3. ročníku, oboru zdravotnický asistent (nejlepší umístění v soutěži), žáci 1. a 2. ročníku oboru zdravotnický asistent (simulace zranění).

Konečné pořadí:      
1. místo – SZŠ Děčín
2. místo – SZŠ Dolný Kubín
3. místo – SZŠ Chomutov

     Celá akce proběhla v příjemném prostředí a v pohodové atmosféře. Všichni se rozcházeli s příslibem účasti v dalším ročníku regionální soutěže první pomoci.

Zobrazeno: 0x

O úroveň výš na stránku "Aktuality"

Kontakt

Střední zdravotnická škola, Děčín
Čsl. mládeže 5/9, 405 02 Děčín
IČO: 006 737 81
IZO: 110 009 614
REDIZO: 600 019 683
Datová schránka: vi9u6vy
Tel.: 412 709 351
E-mail: szsdecin@szsdecin.cz

Střední zdravotnická škola, Děčín, Čsl. mládeže 5/9, příspěvková organizace - idatabaze.cz Zdravotnické školy - idatabaze.cz

Zřizovatel

Ústecký kraj

Partner

Krajská zdravotní, a.s.
Facebook YouTube