Tento web využívá soubory cookies. Pro úplnou funkčnost stránek musíte s využitím cookies souhlasit. Souhlas je možné kdykoliv odvolat. Souhlasím

Českolipský laický záchranář 2018

Vloženo: 20. 02. 2018 00:00:00

Ve středu 7. února 2018 se konala v prostoru Nemocnice Česká Lípa soutěž žáků základních škol v poskytování první pomoci - Českolipský laický záchranář.

Stejně jako v Děčíně byla i v České Lípě soutěž připravena pro žáky 9. tříd základních škol. Hlavně pro ty žáky, kteří mají zájem o studium na SZŠ a zajímají se o problematiku poskytování první pomoci.

 

\"\"

Pořadatelem byla Střední zdravotnická škola v Děčíně a Nemocnice Česká Lípa. Zúčastnilo se jí pět družstev žáků devátých tříd základních škol z České Lípy a Kamenického Šenova. Na čtyřech stanovištích museli soutěžící zvládnout ošetření rozsáhlého krvácení, otevřené zlomeniny, pohmoždění kotníku a resuscitaci s ošetřením přihlížející hysterické ženy. Na pátém stanovišti děti písemně odpovídaly na testové otázky.

 

\"\"

Role rozhodčích se zhostili zdravotníci z nemocnice - vrchní sestra z ARO, vrchní sestra centrálního příjmu, vrchní sestra plicního oddělení a staniční sestra z chirurgie. Na posledním stanovišti testy hodnotily studentky 3. ročníku SZŠ Děčín oboru zdravotnický asistent.

 

\"\"

Akci podpořila svojí přítomností Ing. Amrichová, Mgr. Simmerová, která jménem nemocnice žáky přivítala a popřála jim mnoho úspěchů při plnění úkolů. Při závěrečném vyhodnocení se předání cen ujala jménem SZŠ PhDr. Turková a jménem nemocnice Mgr. Simmerová.

 

\"\"

Velký dík patří i vyučujícím SZŠ Mgr. Bejvlové, Mgr. Chýlkové, Mgr. Wimmerové, které se podílely na organizaci a hladkém průběhu celé soutěže. Poděkování patří také studentům oboru zdravotnický asistent, kteří bravurně zvládli roli asistentů, figurantů a maskérů.

 

 

 Celkové hodnocení:

  1. místo – ZŠ 28. října 420 bodů

  2. místo – ZŠ Pátova 371 bodů

  3. místo – ZŠ Jižní 360 bodů

\"\"

 

Zobrazeno: 0x

O úroveň výš na stránku "Aktuality"

Kontakt

Střední zdravotnická škola, Děčín
Čsl. mládeže 5/9, 405 02 Děčín
IČO: 006 737 81
IZO: 110 009 614
REDIZO: 600 019 683
Datová schránka: vi9u6vy
Tel.: 412 709 351
E-mail: szsdecin@szsdecin.cz

Střední zdravotnická škola, Děčín, Čsl. mládeže 5/9, příspěvková organizace - idatabaze.cz Zdravotnické školy - idatabaze.cz

Zřizovatel

Ústecký kraj

Partner

Krajská zdravotní, a.s.
Facebook YouTube